Léčivé moře


Česká republika nemá moře, což ji trochu ubírá na atraktivnosti, ale musíme se s tím smířit. Řada Čechů vyráží za mořem do Chorvatska, Řecka, Itálie, ale i do Egypta nebo Tuniska. Možností je spousta a cestovní kanceláře se mohou přetrhnout, aby vychválily tu kterou zemi. Ale ne všichni, kdo jezdí na dovolenou k moři, tam jezdí jen na dovolenou, někteří tam jezdí léčit své zdravotní potíže.

voda

Mořský vzduch, prosycený solí a minerály, ale i mořská slaná voda a slunce, to vše je lék na řadu kožních poruch, ale i na dýchací potíže a potíže pohybového aparátu. Například k mrtvému moři se jezdí léčit lupénka, moře je tu tak nasycené solí a minerálními látkami, že se v moři nedá plavat, ale ani potopit. Na hladinu si tady lehnete a necháte se jen kolíbat. Každá mořská voda nadnáší více než naše sladkovodní, což ocení vaše děti, pokud je budete chtít naučit plavat.

moře

Ne všichni si ale finančně mohou dovolit jezdit každý rok k moři. V rámci léčby by to někteří potřebovali i vícekrát za rok. Tady nezbývá než si najít bazén s mořskou slanou vodou někde v České republice, není jich moc, ale najdou se. Nebo si můžete slanou koupel dopřávat doma.

Mořská sůl není žádná nebezpečná chemická látka, ale přesto dovede s materiálem bazénu nehezké kousky. Sůl totiž velmi urychluje korozi a pokud plánujete, že si pořídíte v bazénu slanou vodu, musíte tomu podřídit všechny materiály, které se slanou vodou přijdou do styku. Ideální je bazén, na kterém nebudou kovové díly, ale bude celý vyplastovaný. Pozor také na filtry a čerpadla, vše musí být od výrobce určeno pro slanou vodu.

Pokud vás trápí zdravotní problémy, od kterých vám může pomoct slaná mořská voda a nemáte-li finance na každoroční dovolenou u moře, zkuste si zařídit bazén s mořskou vodou. Děti vás asi nebudou mít moc rády, ale i jejich pokožce mořská sůl jednoznačně prospěje.